RespublicaFEST organized the international project for singers-songwriters | Республіка
RespublicaFEST організувала міжнародний проект для singers-songwriters

Фестиваль RespublicaFEST (що організовується громадською організацією «Територія») у співпраці із голландським партнером Popfabryk організували міжнародну резиденцію-подорож через всю Європу під назвою «Transmission». Вона стартувала на міжнародному музичному фестивалі RespublicaFEST в м.Хмельницький 2 вересня 2018, далі пройшла територією Польщі, Німеччини та Нідерландів, фінішуючи у європейській столиці культури 2018 – місті Лєуварден.

Головною ціллю проекту було поєднати зовсім різні та протилежні кінці Європи: Нідерланди та Україну. Організатори прагнули знайти відповідь на запитання, чи дійсно ми настільки різні, живучи у настільки далеких країнах одна від одної?

Інструментом вивчення цього питання була обрана музична резиденція-подорож. Організатори запросили 2 сінгер-сонграйтерів із двох країн (Sasha Boole від України та YVI від Нідерландів), а також двох фільмейкерів (Олександра Кохана від України та Яна Мартіна Деккера від Нідерландів). Вони разом подорожували через усю Європу, працювали над спільним матеріалом та ділились досвідом. У фінальній точці проекту музиканти відіграли завершальний концерт, відвідали національне телебачення із своїми акустичними сетами та записали нову пісню, яку створили разом під час подорожі.

На своєму шляху із м.Хмельницький (Україна) команда робила зупинки у м. Львів, Вроцлав (Польша), Лейпциг (Німеччина) та Лієуварден (Нідерланди). Команда проекту вже з першого дня знайшла спільну мову, продуктивно працювала разом, підтримувала одне одного і щиро насолоджувалась атмосферою співпраці. В той же час, на шляху їх слідування частенько виникали певні проблеми та напруга: не всі партнерські організатори робили достатнє промо виступів музикантів, або навіть навпаки: робили недопустимі речі, які організатори прагнули уникнути ще на етапі планування проекту. Всі деталі подорожі будуть показані у документальному фільмі про цю подорож. Прем’єра фільму запланована за осінь 2018.

Чи отримали ми відповідь на своє запитання, що ставили перед початком проекту? Схоже, що так: на особистому рівні ми досить однакові і можемо безпроблемно разом працювати. Коли доходить діло до більшої локальної коммюніті або політики – там виникають проблеми.

Голландська преса про наш проект.

Фото: Denise Amber Photography