Чого чекати від Respublica FEST 2020 | Республіка
Чого чекати від Respublica FEST 2020

25-27 вересня Україну сколихне десятий ювілейний фестиваль музики та стріт-арту Respublica FEST. Він пройде з дотриманням усіх карантинних обмежень, а доступ відвідувачів та учасників на територію обмежать відповідно до нормативів МОЗ.

Respublica FEST — єдиний фест країни, до підтримки якого долучився Український культурний фонд. Без сюрпризів на такому масштабному заході не обійдеться. Панорамні стріми, персоналізований аватар, космічні фрактали й інсталяції та повітряна куля в якості концертного майданчика — чого чекати від Respublica FEST 2020, розповідаємо в наступному матеріалі.

Respublica FEST у цифровому світі

Пандемія поставила перед організаторами фестивалю новий челендж: провести такий масштабний івент безпечно, зберегти його потужність та не відмовлятися від головних принципів попри карантинні обмеження. Рішення знайшли в цифровому форматі, тож ювілейний десятий Respublica FEST направду стане унікальним. Він проходитиме водночас у Кам’янці-Подільському (тут на велетенській території розташуються головні сцени) та ще в 10 українських містах онлайн. А відвідувачів чекатимуть безкоштовні стріми з гримерок музикантів і панорамні трансляції концертів на YouTube. Фільмувати цьогорічний Respublica FEST будуть три відомі канали: перший день фесту — Kolegi Studio, другий — канал Супер Суса, а третій — СЛУХ.

Інклюзія та персоналізація на Respublica FEST: власний онлайн гід-волонтер

Ювілейний фест можна буде не просто дивитися онлайн, а й взаємодіяти з навколишнім простором за допомогою власного волонтера-гіда в реальному часі. Він стане таким собі своєрідним персоналізованим аватаром, яким користувач керуватиме за допомогою голосу. Таким чином поринути у світ музики й арту на Respublica FEST зможе кожен, хто не зможе опинитися на заході фізично.

Коли музика й візуальне мистецтво в синергії: міжсекторальність у культурі

2020-го в колабі з інституцією X-Platform Respublica FEST проілюструє, що таке міжсекторальність у культурі. Для цього запросили абсолютно різних митців, які поєднують у своїх практиках як традиційні методи художнього висловлювання, так і інноваційні технології, залишивши головним важелем якість. Зокрема учасниками фестивалю стануть запорізький митець VJ Yarkus, який звертається у творчості до української спадщини та прагне переосмислити писемність наших пращурів; анархістська художня група Artzebs, що поєднує в перформансах аналогову зйомку, анімацію, архітектурне відеокартографування, генератив та 3д; Vartan Markarian, який працює з мистецтвом віртуальної реальності, відеоартом і штучним інтелектом, та багато інших. Вони представлять на фесті візуальну програму «Механізми»: космічні фрактали та скульптури над сценами, лаунж-зону з моушн-інсталяціями, прямі трансляції перформансів у реальному часі та багато інших медійних сюрпризів.

Відкривачі нових імен, сміливі експериментатори та борці за гендерну рівність

Respublica FEST — єдиний український фестиваль, що пропонує такий різнобарвний калейдоскоп українських та зарубіжних музичних артистів. Цьогоріч їх понад сімдесят, і це той випадок, коли пушка-пишка alyona alyona сусідить у лайнапі із криворізькими панками «Два Два Девять», а ліричний бойз-бенд Cloudless — зі співачкою-ветеранкою, яка оголює душу, СТАСІК.

До того ж Respublica FEST виступають за гендерну рівність. У 2018-му його творці підписали протокол Keychange, згідно якого до 2022 року на івенті має бути досягнутий баланс кількості чоловіків та жінок як серед артистів, що виступають на фесті, так і серед організаторів фестивалю.

Локації, від яких перехоплює подих

Цьогоріч музичні лайви просто неба гримітимуть на Respublica на фантастичних локаціях, а саме — у знакових історичних спорудах Старого міста. Це двір Старої фортеці, Денна башта, Нова башта, Новий Замок та Барбакан фортечної споруди Руська Брама.

Декотрі з виконавців вийдуть зі своїми лайвами в прямий ефір та зіграють дистанційно. Транслюватимуть це музичне дійство великі екрани в Кам’янці-Подільському і три знані канали на YouTube.

Найдивовижніше ж, що на Respublica FEST одним із концертних майданчиків стане… повітряна куля. Хто з артистів заспіває з висоти пташиного польоту, наразі тримається в секреті.

Respublica малює на холстах

Respublica FEST це не лишень про музику, а і про візуальне мистецтво в усіх його проявах. Саме тому на фестивалі традиційно відбудуться художні пленери. Подати на них заявку варто було до 20 серпня, а отже, список митців, чиї роботи ми побачимо під час заходу, уже відомий.

Ексклюзивні запрошення та взаємодопомога

Через пандемію число людей, які можуть одночасно знаходитись на фестивалі, довелося значно скоротити. У продаж потрапили лишень 100 ексклюзивних запрошень: це єдиний шанс опинитися в безпосередній близькості від кумирів зі світу музики та арту.

З першого року існування Respublica FEST всіляко допомагав українським артистам та популяризував молоду й локальну сцену. Цьогорічний фестиваль не стане винятком: організатори провели конкурс серед молодих виконавці та віддадуть виручені з продажу запрошень кошти музикантам і митцям, які виступлять на заході.

Нічна анімація: покази мультфільмів Анатолія Сурми

Respublica FEST слідкує за українськими майстрами анімації та щиро захоплюється ними. Один із таких геніїв-мультиплікаторів — Анатолій Сурма. Завдяки йому, на світ з’явилося вже 33 повчальних мульта, що оголюють проблеми сьогодення. Два із них покажуть на Respublica FEST в рамках нічної програми фестивалю.

Respublica FEST: екосвідомі та ініціативні

Respublica FEST — унікальний фестиваль, що створив власну екологічну програму розвитку. Вона має освітній (лекції щодо екологічних практик серед відвідувачів та просвітництво онлайн) і суто практичний напрямок: під час фестивалю сортується сміття, на заході не використовуються генератори, зате використовується багаторазова тара, аби зменшити кількість побутового пластику. До того ж творці Respublica FEST створили власний бренд, який перероблює старі рекламні банери фесту на сумки та рюкзаки.