У Кам’янці-Подільському – мурал україно-швейцарської дружби | Республіка
У Кам’янці-Подільському – мурал україно-швейцарської дружби

Під час фестивалю “RespublicaFEST 2016” на одній зі стін Кам’янця-Подільського працювали над новим муралом, присвяченим дружбі між Україною та Швейцарією. Він знаходиться на вулиці Пушкінській у Кам’янці-Подільському.

 

 

Концепція
З одного боку малюнку зображений князь Коріатович; вважається, що Кам’янець-Подільський заснував саме він під час полювання на оленів.

З іншого боку малюнку – національний герой Швейцарії Вільгельм Телль. Існує легенда, що за непокору герцогу молодий селянин Телль, відомий як зразковий стрілець, був покараний і змушений стріляти у яблуко, поставлене на голову сина стрільця. Телль успішно впорався із завданням, але потім зізнався, що коли б потрапив у сина, то іншою стрілою вбив би й герцога.

Посередині муралу намальований олень, у якого на спині сидить син Вільгельма з тим самим яблуком на голові, а 2 стріли, поцілені навхрест, у яблуко символізують дружбу між народами.

Художники
Над малюнком працювали художники з різних міст України: одеська формація М97, а також каліграфіст та дизайнер Катя Яцушек з Луцька.

Легенди
Українська легенда про заснування Кам’янця братами Коріатовичами, котрим це місце показав олень.
Швейцарська легенда про Вільгельма Теля і яблуко на голові сина, в яке він мав влучити.